خدمات

داربست فلزی

داربست فلزی - داربست فلزی کرج
داربست فلزی – داربست فلزی کرج

عمل داربست بندی می تواند جهت کاربردهای گوناگونی انجام شود اما بیشترین دلیل برپایی داربست جهت انجام کار در ارتفاع می باشد. داربست بندی به دلیل اینکه زمینه ساز انجام کار در ارتفاع برای کارگران میباشد، می تواند زمینه ساز بروز حوادث شغلی نیز که مربوط به کار در ارتفاع هستند می گردد. جهت انجام صحیح موارد ایمنی در امر داربست بندی می بایست به صورت ویژه به موارد ایمنی داربست بندی پرداخت و انجام صحیح موارد ایمنی در آن را به صورت جدی پیگیری نمود.

با توجه به اهمیت موضوع امروزه جهت آموزش و بازدید از فعالیتهای مربوط به داربست بندی از افراد ویژه ای استفاده میشود. همچنین افراد برپاکننده می بایست آموزشهای کاملی را در این زمینه ببینند و از سطح تخصص خوبی برخوردار باشند.

 در صنایع مختلف جهت انجام فعالیتهای گوناگون از داربست استفاده می گردد. استفاده از این داربستها بخصوص در انجام پروژه های صنعتی نقشی کلیدی را ایفا می کند. این نقش به حدی پر رنگ است که انجام بسیاری از فعالیتها بدون وجود داربست غیر عملی می نماید. به دلیل همین اهمیت، همواره به صورت اختصاصی جهت امر داربست بندی از تیمهای سه تا پنج نفره استفاده می گردد. این افراد که به نام داربست بند خوانده میشوند، در کار خود مهارت بالایی دارند.
با توجه به وسعت کاربرد داربست در صنایع مختلف، و نقش آن در بروز حوادث گوناگون؛ و با توجه به اهمیت بالایی که حوادث ناشی از کار در ارتفاع دارد، به نظر میرسد که به این موضوع کمتر پرداخته شده است. نگارنده امیدوار است که مقاله حاظر فتح البابی شود در جهت بحث بر روی این موضوع حساس تا شاهد آن باشیم که آمار حوادث موجود در این زمینه کاهش یابد.


کفراژ

کفراژ - داربست کرج
کفراژ – داربست کرج

کفراژ برای داخل ساختمان ها : این نوع سازه برای فضاهایی که به صورت مکعب می باشد و احتیاج به دسترسی به تمام نقاط یک فضای را دارد مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع سازه ها به صورتی است که در هر جهتی تخته بنایی به صورت ایمنی و کارامد می تواند قرار گیرد و سرعت کار برای کارگران را بسیار بالا میبرد . چرا که اجازه دسترسی کارگران را به تمام نقاط یک فضای مشخص را می دهد .

با توجه به آیین های کشور عزیزمان و مناسبت های متفاوت داربست فلزی می تواند کمک بسیار زیادی به اجرای هر چه بهتر این امور مهم کند که به تعدادی از آن اشاره می کنیم . معمولا در ایام محرم و فاطمیه و همچنین در تمامی جشن ها و مناسبت ها داربست ارزان ترین و سریع ترین سازه ای است که مورد استفاده شما عزیزان می باشد. اجرای استیج برای مناسبت ها , سازه ای خواص برای اجرای تئاتر های خیابانی , ایستگاههای صلواتی و همچنین تابلوهای تبلیغاتی مواردی از استفاده شما عزیزان می باشد.

اجرای پروژه های بتون ریزی : یکی از مهمترین و سخت ترین امور استفاده از داربست در پروژه بتون ریزی می باشد که از حساسیت و ظرافت بالایی برخوردار است . نصب این نوع داربست فلزی به قطر و حجم مقدار بتون و فشاری که قرار است تحمل کند بستگی دارد و در هر پروژه نوع نصب متفاوتی دارد . این نوع داربست برای اجرای پروژه های بتون ریزی سقف ساختمانی که ارتفاع بالای ۳ متر دارند اجرا می شود. موارد دیگر استفاده از پروژهای زیر بتون در ساخت پلها , زیرگذرها , سازه های خاص و تمامی پروژه های بتونی که احتیاج به تحمل وزن بتون دارد استفاده می شود .


داربست متحرک

داربست متحرک - داربست فلزی کرج (باروز)
داربست متحرک – داربست فلزی کرج

یک سیستم مناسب جهت دسترسی در پروژه های صنعتی و ساختمانی می باشد. این سیستم از ترکیب پایه ، مهار و بریس های زودبست با شاسی چرخدار یا چرخ های ترمزدار تشکیل میگردد. ارتفاع و مقطع  برجک متحرک متناسب با باربری، کاربری و شرایط محیطی پروژه می باشد. معمولاٌ مقطع برجک از ابعاد ۲*۲ متر با بیشینه ارتفاع ۶متر و مقطع ۳*۳ متر با بیشینه ارتفاع ۸ متر مورد استفاده قرار می گیرد . البته در صورت استفاده از برجک های فوق در سطوح شیبدار یا فضای باز به دلیل وجود نیروی باد و یا وجود هر گونه نیروی جانبی دیگر می بایست از تدابیر مهاربندی خاصی از قبیل : نصب دستک و ساپورت مثلثی و …. استفاده نمود.

 

 

 


نماشویی

نماشویی اصطلاحی است که برای شست شوی نمای ساختمان استفاده میشود،امروزه با وجود الاینده های موجود در هوا ،دود و گرد و غبار و همچنین کاهش کیفیت نمای سنگ ساختمان ها و کدر شدن در گذر زمان، لزوم شست شوی دوره ای نمای ساختمان ها در کلان شهرها احساس میشود.

در بسیاری از ساختمان های نوساز نیز مشاهده میشود بعد از پایان پروژه عمرانی ،نما چهره ی زشت و ناپسندی به خود میگیرد و دلیل آن باقی ماندن سیمان در هنگام سنگ کاری است و در این هنگام بهترین کار استفاده از نماشویی است تا زیبایی و جذابیت را به ساختمان بازگرداند.

یکی از مزایای مهم نماشویی ترمیم سنگ نمای ساختمان است که ترک خورده ویا در طول سالها از بین رفته است.

یکی از عمده مشکلاتی که در صورت به تعویق انداختن نماشویی دوره ای رخ می دهد ریزش سنگ های نما و از بین رفتن کیفیت ان است زیرا الودگی هوا ، جرم و وجود الاینده ها باعث میشود تا سنگ ها شکننده شده و با گذر زمان هزینه ترمیم افزایش یابد.

سابقه فعالیت تیم کاری ما در متراژها و مکان های مختلف و استفاده از نیروی کار متخصص باعث شده است تا همواره به تضمین خدمات خود بی اندیشیم.


پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ رولپلاک نما - داربست کرج
پیچ رولپلاک نما – داربست کرج

بحث دیگری که در نما مطرح است پیچ رولپلاک کردن سنگ نما است اگر بخواهیم به طور عامیانه بیان کنیم این کار برای نگه داشتن سنگ در نما استفاده میشود و سنگ به وسیله پیچ مخصوص در داخل نما سفت و مستحکم می شود.

پیچ و رولپلاک زمانی استفاده می شود که احتمال سقوط سنگ از نمای ساختمان وجود دارد و در بسیاری از ساختمان ها این مشکل مشاهده می شود و تنها راه حل ان استفاده از پیچ و رولپلاک  سنگ در ساختمان است.

دقت کنید که بعد از عملیات پیچ و رولپلاک در سنگ با استفاده از بتونه کاملا هم رنگ سنگ شده و هیچ اثری از پیچ و رولپلاک مشاهده نمیشود و زیبایی نما کاملا حفظ میشود.


خدمات نمایشگاهی (اسپیس فریم)

اسپیس فریم - داربست فلزی کرج
اسپیس فریم – داربست فلزی کرج

یکی دیگر از خدماتی که داربست کرج جهت رفاه مشتریان ارجمند ارائه می نماید، فروش و اجاره اسپیس فریم و همچنین ساخت غرفه های نمایشگاهی می باشد.

از مزایای استفاده از اسپیس فریم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. خلق سازه های زیبا و مقاوم
 2. تنوع در کارکرد
 3. صرفه جویی در هزینه
 4. امکان عبور تاسیسات برقی
 5. سرعت در تولید و اجرا
 6. امکان نصب (مونتاژ) و باز کردن (مونتاژ) سریع سازه ها
 7. سهولت در بارگیری و حمل و نقل
 8. امکان استفاده در شرایط گوناگون آب و هوا
 9. وزن کم
 10. بهترین نوع پایه جهت نورپردازی
 11. امکان انتخاب مدل ها سایزهای مختلف
 12. دوام رنگ ( آبکاری )
 13. ایمنی سازه و ….

دیوار نویسی و نقاشی دیواری

دیوارنویسی و نقاشی دیواری - داربست فلزی کرج
دیوارنویسی و نقاشی دیواری – داربست فلزی کرج

در حالی که سال هاست بسیاری از کلانشهرهای دنیا از نقاشی های دیواری برای بهبود سیما و منظر شهری بهره برده اند و حتی در شهرهایی مانند لندن، پاریس و رم، نقاشی دیواری به یکی از جاذبه های مهم توریستی تبدیل شده است، بحث نقاشی دیواری دیر به فضای شهری ما راه یافت و تاثیر آن بر رفع آلودگی های بصری و زیبایی شهر جدی گرفته نشد، اما در روزهای اخیر زیباسازی با درک اهمیت نقاشی های دیواری بر بهبود سیما و منظر شهری، اجرای آن در سطح خیابان های شهر را بعنوان یکی از طرح های اولویت دار به طور جدی در دستور کار داربست کرج قرار گرفته است.

داربست کرج (باروز) مفتخر است با تیم خبره متشکل از کارشناسان هنر نقاشی در حوزه خدمات دیوار نویسی ، نقاشی دیواری و تبلیغات روی دیوار، جهت شرکت ها، کارخانجات، سازمان ها، مدارس، مهد کودک ها، شهربازی ها، اتاق کودک و … همواره جزء بهترین ها باشد.